Producenci
Promocje
Ładowarka EVSE Khons 11 kW
Ładowarka EVSE Khons 11 kW

1 299,00 zł

Cena regularna: 2 159,00 zł

Najniższa cena: 1 399,00 zł
szt.

Dlaczego warto stosować oryginalne akumulatory do aparatu? Konsekwencje z używania zamienników

Dlaczego warto stosować oryginalne akumulatory do aparatu? Konsekwencje z używania zamienników

Każdy fotograf zdaje sobie sprawę z tego, jak bardzo istotna jest porządna oraz wytrzymała bateria do aparatu. Aparaty, tak samo jak kamery mogą odmówić nam posłuszeństwa w najmniej oczekiwanym momencie. Z tego powodu każdy fotograf, zarówno profesjonalista, jak i amator powinien posiadać zapasowe akumulatory. Tylko wtedy możesz mieć pewność, że nic nie popsuje naszej radości z robienia przepięknych ujęć. Wybierając akumulator do aparatu warto jest zainwestować w oryginalne egzemplarze. Dlaczego nie warto stosować zamienników i jakie są tego konsekwencje? Wszystkiego dowiesz się z tego artykułu.

Spis treści:

  1. Akumulatory do aparatów fotograficznych – podstawa każdego fotografa
  2. Dlaczego warto inwestować w oryginalne akumulatory do aparatów fotograficznych?
  3. Zamienniki akumulatorów – konsekwencje ze stosowania

Akumulatory do aparatów fotograficznych – podstawa każdego fotografa

Najlepszym sposobem na ochronę przed złośliwością rzeczy martwych jest zaopatrzenie się w zapasowe akumulatory do aparatu. Tylko wtedy możesz mieć stuprocentową pewność, że posiadany przez nas sprzęt będzie zawsze gotowy do działania i uwieczni na fotografii każdy, nawet najbardziej istotny moment. Bez względu na to, czy wykonujesz zdjęcia amatorsko, czy jesteś jednak profesjonalnym fotografem, to powinieneś posiadać w swoim wyposażeniu baterie do aparatów. Na rynku dostępnych jest wiele akumulatorów, zarówno oryginałów, jak i zamienników. Warto jest jednak zainwestować w oryginalne akumulatory do aparatów, które dają pełną gwarancję kompatybilności z posiadanym przez Ciebie sprzętem. Podczas wybierania akumulatora zwróć uwagę na jego pojemność, markę oraz numer modelu. Porównaj także parametry oraz wygląd akumulatora z dotychczasowym.

Dlaczego warto inwestować w oryginalne akumulatory do aparatów fotograficznych?

Oryginalne akumulatory do aparatów są droższe, jednak gwarantują pełną kompatybilność z posiadanym sprzętem. Wystarczy, że sprawdzisz dokładnie model urządzenia i gotowe! Baterie do aparatów posiadają swoje specjalne oznaczenia, dzięki którym dokładnie będziesz wiedzieć, na co się zdecydować. Nawet najlepsza bateria do aparatu kiedyś się zużywa. Jest to w pełni normalne i nieuniknione. Istnieje jednak kilka sposobów na to, aby skutecznie przedłużyć żywotność akumulatora aparatu. Przede wszystkim używaj tylko w pełni kompatybilnych produktów od renomowanych marek. Dedykowane do danego sprzętu akumulatory są gwarancją maksymalnie wydajnej a co najważniejsze, bezpiecznej pracy. Unikaj także ekstremalnych temperatur oraz nie wystawiaj swojego akumulatora aparatu na słońce. Staraj się także nie dotykać ładowarki podczas ładowania akumulatora, ponieważ każdy ruch urządzenia może spowodować, że ładowarka zacznie fałszywie wskazywać zakończony proces ładowania, pomimo iż akumulator nie będzie w pełni naładowany.

Zamienniki akumulatorów – konsekwencje ze stosowania

Profesjonalny sprzęt fotograficzny wyposażony jest w dedykowany, wymienny akumulator. Jednak podczas intensywnego korzystania ze sprzętu oraz fotografowania w skrajnie niskich temperaturach, wydajność Twojego akumulatora będzie spadać. Nie warto oszczędzać pieniędzy i stawiać na zamienniki do akumulatorów, ponieważ korzystanie z nich to zawsze ryzyko. W końcu nie wiadomo, jak dokładnie wykonany jest zamienny akumulator oraz jakich komponentów użyto podczas jego produkcji. Najcięższym problemem z działaniem zamienników jest ich niestabilna praca. Aparat może pokazywać Ci, że pozostało mu jeszcze 80% baterii, a po kilku ujęciach zupełnie się rozładować. Dodatkowo żywotność zamienników jest o wiele krótsza niż oryginalnych akumulatorów. Musisz także wiedzieć, że nieoryginalne ogniwa mogą nawet uszkodzić aparat i zmusić do naprawy, której gwarancja nie pokryje.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl